امروز : یکشنبه 24 تیر 1403 بروزرسانی:1403/04/23

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:38 AM 1403/03/13 تعداد بازدید: 42

ديركل شيلات گيلان از صادرات ۴۰ ميليون دلاري محصولات شيلاتي اين استان خبر داد.

كوروش خليلي در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: سال ۱۴۰۲ با رشد ۵۰ درصدي وزن و ۳۰ درصدي ارزش محصولات شيلاتي استان نسبت به مدت مشابه سال قبل؛ بيش از ۲۱ هزار تن انواع خوراك آبزيان و ديگر محصولات شيلاتي تازه و منجمد از استان صادر شده است.

وي با بيان اينكه ۸۰ درصد ارزش و وزن صادرات محصولات شيلاتي به صادرات انواع خوراك آبزيان از مبدا گيلان مربوط مي‌شود، افزود: ارزش اين ميزان صادرات بيش از ۴۰ ميليون دلار بوده است.

وي با بيان اينكه صادرات اين محصولات عمدتا به كشورهاي عراق، تركيه، ارمنستان، ازبكستان و اتحاديه اروپا انجام شده، افزود: با سرمايه‌گذاري و توسعه فعاليت در حوزه آبزي پروري دريا پايه در سه محور كنار ساحلي، ساحلي و خارج از ساحل مي توان اين ميزان صادرات را افزايش داد.

مديركل شيلات گيلان با اشاره به برنامه‌ريزي رشد و توليد آبزيان در مقياس زمين پايه و درياپايه در شيلات اين استان، تصريح كرد: سال گذشته مجموع توليدات شيلاتي استان بيش از ۷۴ هزار تن انواع آبزيان بوده كه ۸۵ درصد آن در حوزه آبزي پروري بود و بيشترين توسعه آبزي پروري هم در توليد ماهيان خاوياري با ۲۳۱۸ تن كه بيش از ۴۰ درصد رشد به همراه داشته است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)