امروز : یکشنبه 24 تیر 1403 بروزرسانی:1403/04/23

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:43 PM 1403/03/24 تعداد بازدید: 64

به گزارش دفاع پرس، خاطره زير روايتهاي سردار «محمدجعفر اسدي» فرمانده لشكر 33 المهدي(عج) در سالهاي دفاع مقدس از ديدار فرماندهان جنگ با امام خميني(ره) است كه در كتاب «هدايت سوم» آمده است:

اسم شما در لوح محفوظ حق ثبت است

در اين ديدارها اگر ملخهاي شك و ترديد در جنگ به جان فرماندهان مي افتاد، با امام مطرح ميشد و جايش را به پروانه هاي يقين ميداد؛ شكهايي از اين جنس كه مثلا در مقطعي از جنگ اين بحث بين عده اي از فرماندهان سپاه مطرح شده بود كه مگر ما آموزش فرماندهي و مديريت ديده ايم كه دستور ميدهيم و بقيه تبعيت ميكنند. ما هم بايد مثل بقيه اسلحه به دست بگيريم و مثل يك سرباز ساده برويم خط مقدم. اين بحث از آن رو نبود كه فرماندهان سپاه به خط مقدم نميرفتند، بلكه از اين حيث كه مبادا لايق اين مسئوليت نباشند و فرداي قيامت نتوانند پاسخگوي خون شهدا باشند.

در يكي از جلسات فرماندهي جنگ، محسن رضايي با شنيدن اين حرفها ناراحت شد و گفت كه به جاي اين حرفهاي بي فايده به كار اصليتان بپردازيد. ولي بعضي از فرماندهان هنوز روي حرف خود بودند تا در اولين ديدار با امام كه حدود يك هفته ي بعد بود، آقاي رضايي بعد از ارائه ي گزارش اين بحث را با امام مطرح كرد: «بعضي از فرماندهان نگرانن كه نتونن تكليفشون رو به درستي انجام بدن. فرمايش شما چيه؟»

امام از آن لبخندهايي زد كه توي بعضي از عكسهايش هست و بعد به تك تك بچه ها نگاه كرد و گفت: «مگه شما به اختيار خودتون اومديد به جبهه و مسئوليت گرفتيد؟ اسم شما تو لوح محفوظ حق، ثبت و ضبطه. اگه كوتاهي كنيد، شك نكنيد كه اسمتون از اين لوح پاك ميشه.»

 

                                                                                      امور فرهنگي شيلات گيلان

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)